Jordan Step 2 детска четка за заби

Чисти и здрави млечни заби.

205,00 ден
21004
На залиха
+

Jordan Step by Step 2 четката за заби е посебно дизајнирана за четкање на млечните заби. Округлата глава и меките влакна овозможуваат едноставно чистење и наменета е за деца од 3 до 5 години.

Jordan Step by Step 2 четката доаѓа со различни додатоци.

Предности на четката за заби Jordan Step 2:
- Кратка и ергономски обликувана дршка за лесно држење и на децата и на возрасните
- Главата на четката е мала, а подолгите влакна на врвот на главата овозможуваат темелно чистење на задните заби
- Различно обоените влакна ја покажуваат количината на паста која е потребно да се нанесе

Производител: Lilleborg AS, Норвешка

  • Поставете ја четката за заби така што половина од влакната ќе ги
    покриваат непцата, а другата половина забите
  • четкајте со мали кружни движења. На овој начин густите и тенки влакна ефикасно ќе ги исчистат наслагите помеѓу работ на непцето и забот.

1 Jordan Step 2 детска четка за заби

Препорачуваме