Curaprox [Be you.] жолта 60ml

Сочен грејпфрут и освежувачки бергамот, зачинети со пеперминт и ментол.

660,00 ден
17030
На залиха
+

Паста за заби Curaprox [Be you.] жолта 60ml, со вкус на грејпфрут и бергамот, содржи природни растителни екстракти кои ја подобруваат природната заштита на забите и непцата и помагаат во целосна орална заштита: штитат од кариес, даваат долготрајна свежина на здивот, помагаат кај осетливи заби, не предизвикуваат настанување на афти, ја поттикнуваат природната функција на плунката, спречуваат создавање на забни наслаги и ги негуваат непцата.

За возрасни и деца од 2. годишна возраст

• Обоените зрнца во прозирната паста за заби при четкањето даваат вкус на ментол а со тоа и чувство на долготрајна свежина во устата  

• 950 ppm натриум флуорид спречува настанување на забен кариес 

• Ензими за зајакнување на природната заштитна улога на плунката - го намалуваат размножувањето на бактериите и ја поттикнуваат природната рамнотежа на усната флора 

 • Растителни состојки како ехинацеа 

 • Витамин B5 дополнително ги штити непцата и дава влажност на оралната слузокожа • Без ЅLЅ, триколосан и микропластика • ниско абразивна паста нежна спрема емајлот, RDA 50

Сигурен и ефикасен пат до бели заби

• со природното избелување на забите со помош на ензимот глукооксидаза кој ги претвара шеќерите во кислород 

 • Prestige Sparkling Blue ефектот® на забите создава оптички транспарентен филтер кој ја одбива жолтата боја и ги прави забите да изгледаат побели 

 • Хидроксилапатитот го реминерализира емајлот и го прави мазен, со што се намалува можноста од настанување на пигментации и ја намалува осетливоста на забите

Производител: Curaden International AG, Швајцарија

за секојдневна употреба

1 паста за заби CURAPROX [Be you.] жолта 60ml

Состав:

Aqua, Glycerin, Hydrated Silica, Sorbitol, Xylitol, Panthenol, Aroma, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Xanthan Gum, Glucose, Microcrystalline Cellulose, Hydroxyapatite (Nano), Glucose Oxidase, Zea Mays Starch, Mica, Sucralose, Sodium Monofluoropho Sphate, Citric Acid, Echinacea Purpurea Root Extract, Titanium Dioxide, Sodium Chloride, Mannitol, Sodium Bisulfite, Sodium Hydroxide, Calcium Carbonate, Centella Asiatica Extract, Citrus Bioflavonoid Complex, Cetyl Alcohol, Harpagophytum Procumbens Root Extract, Tin Oxide, Silica, Menthol, Polylysine, D-Limonene, Linalool, CI 77492.

Погодно за вегани