Curaprox CS Kids

Нова четка за заби за Вашите деца. 

 •  Наменета е за деца од 4 до 12 годишна возраст
 •  5.500 ултра меки и тенки CUREN® влакна (со дијаметар од 0.09 mm)
359,00 ден
02016
На залиха
+

Четка за заби Curaprox CS Kids - за Вашите деца. Оваа четка сигурно ќе им се допадне на сите деца на возраст од 4 до 12 години – но ќе им се допадне и на нивните запчиња. На главата имаат 5.500 супер меки и тенки CUREN® влакна кои го претвораат четкањето во незаборавна утринска и вечерна забава. Нежните влакна темелно го отстрануваат забниот плак, без да ги оштети нежните детски непца.

Достапни се во шест привлечни бои, и ергономска осумаголна дршка специјално дизајнирана за малите детски рачиња и за незаменливо чувство на чистота. Сето тоа досадното четкање на заби го претвора во забавна рутина.

Само за децата: идеална дршка за малите детски рачиња и мала компактна глава за лесен пристап до тешко достапните места во устата. Ниту едно забче нема да остане неисчистено благодарение на 5.500 CUREN® влакна. Му кажуваме збогум на кариесот, а добредојде на здравите заби и непца.

 • Наменета е за деца од 4 до 12 годишна возраст
 •  Во шест омилени бои
 •  Осумаголна дршка за малите и големите детски рачиња
 •  5.500 ултра меки и тенки CUREN® влакна (со дијаметар од 0.09 mm)
 •  Неверојатна ефикасност: благодарение на 5.500 CUREN® влакна кои формираат компактна, нежна и многу ефикасна површина за четкање
 •  Досадното четкање на заби го претвораат во вистинска забава во бањата
 •  Не содржи штетни состојки како бисфенол А (BPA), фталати или азо-боја

Производител: Curaden International AG,Швајцарија

 • Поставете ја четката за заби така што половина од влакната ќе ги покриваат непцата, а другата половина забите
 • четкајте со мали кружни движења. На овој начин густите и тенки влакна ефикасно ќе ги исчистат наслагите помеѓу работ на непцето и забот.

1 Curaprox CS Kids четка за заби