Curaprox CS 5460 ultra soft - Picnic edition (3 парчиња)

За нежно и ефикасно чистење на забите и работ на непцето.

930,00 ден
01066
На залиха
+

CURAPROX CS 5460 ultra soft четката за заби сега е достапна во лимитирано тројно пакување - Picnic Edition.Четката за заби CS 5460 "ultra soft" е исклучително мека и ефикасна при отстранување на забните наслаги, и околу работ на непцето. Со нежно четкање и употреба на минимален притисок,четката го задржува својот облик и цврстина, а благодарение на малата и компактна глава ги чисти и тешко достапните места во устата.

Содржи 5460 ultra меки CUREN® влакна со дијаметар од 0,1 mm. Четката има осумаголна дршка која овозможува едноставно држење и поставување на влакната под агол од 45 степени при четкањето.

Специјалното пакување на четките за заби CS 5460 е изработено со атрактивни транспарентни рачки и влакна.

Предности на четката за заби CURAPROX CS 5460:
- 5460 ultra меки CUREN® влакна
- мала компактна глава
- осумаголна дршка за лесно држење

Производител: Curaden International AG, Швајцарија

  • Поставете ја четката за заби така што половина од влакната ќе ги
    покриваат непцата, а другата половина забите
  • четкајте со мали кружни движења. На овој начин густите и тенки влакна ефикасно ќе ги исчистат наслагите помеѓу работ на непцето и забот.

3 CURAPROX CS 5460 ultra soft четка за заби

Препорачуваме